Bootstrap 4.1 Çıktı

Bu hafta Bootstrap ekibi Bootstrap 4, versiyon 4.1'in ilk küçük versiyonunu yayınladı! Geçtiğimiz ay gönderilen on yeni Bootstrap temasının topuklarında, bir sonraki sürümde bazı yeni yardımcı sınıflar, düzeltmeler ve dokümantasyon güncellemeleri var.

Yeni Hizmet Sınıfları

Bootstrap 4.1'de gönderilen yeni yardımcı programların sayısını fark etmemek zordu. Bootstrap 4.1'deki vurgulanan yardımcı program sınıflarının listesi:

  • .flex-fill , .flex-grow-* ve .flex-shrink-* yardımcı programları
  • .text-monospace yardımcı programı
  • .text-body (varsayılan gövde rengi), .text-black-50 (% 50 opaklık siyahı) ve .text-white-50 (% 50 opaklık beyazı) yardımcı programları
  • .shadow-* kutu gölgeleri eklemek için yardımcı program
  • Duyarlı yardımcı programlar .w-auto ve .h-auto

Yayın, bu listeden daha fazlasını içerir; Tüm yeni yardımcı programlara referans olması için bu gönderinin sonundaki tüm gemi listesini kontrol etmelisiniz.

Belgeler Güncellemeler

Artık kullanıcı arayüzünde Bootstrap 4.0 ve 4.1 belgeleri arasında geçiş yapabilirsiniz:

Bootstrap 4.0 ile belgeler, her bir küçük sürümün kendi özel dokümantasyon URL'sine sahip olması için, bir sürüm dokümantasyon kurulumuna taşındı. Örneğin, 4.1 getbootstrap.com/docs/4.1/ ve hala getbootstrap.com/docs/4.0/ ile 4.0'a dönebilirsiniz.

Bu sürüm, ayrıca, belgelerin bazı bölümlerini açıklığa kavuşturmanın yanı sıra daha fazla dokümantasyon belgesi de ekler. Bootstrap 4'ün kapsamı muazzamdır ve bu sürümle birlikte çok sayıda güncellemeyi sunan Bootstrap'i belgeleyen mükemmel bir iş çıkarmışlardır.

Bootstrap 4 Temalar

Şubat ayında Bootstrap 4, premium bootstrap temalarını satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz bir tema pazarına başladı. Temalar Bootstrap 4 ile oluşturulmuştur ve satıcılar tema satmak için uygun bir başvuru sürecinden geçer. Temaların bir kısmı Bootstrap ekibi tarafından oluşturuldu ve bahis yapmak isterim ki eğitim amaçlı bir tema almak, Bootstrap geliştiricilerinin Bootstrap ile temaları nasıl oluşturduğunu görmek için harika bir yol olabilir. Themes.getbootstrap.com adresinde uygulayabileceğiniz gibi temalara göz atabilir ve önizleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edin

Yeni sürümde yer alan her şeyin eksiksiz bir listesi için Bootstrap 4.1 için tüm gemi listesine göz atın. Resmi yayın duyurusunu da kontrol ettiğinizden emin olun!

Bir önceki yazımız olan Web Semineri Serisi: Kubernetes'te Durumsal Hizmetlerin Dağıtımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About This Author

Comments are closed

%d blogcu bunu beğendi: