İletişimin Yeni Yüzü: TicToc Messenger

Whatsapp, Viber, Line, WeChat, MessageMe’nin de aralarında bulunduğu anında mesajlaşma uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Güney Kore’nin en büyük üçüncü holdingi olan SK Group çatısı altında geliştirilen Tictoc’un 20 milyon’un üstünde kullanıcısı var. Mobil ve masaüstünde de kullanılabilen bu uygulama Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Ama bu uygulama diğerlerine göre oldukça gelişmiş özelliklere sahip.

Her şeyi TicToc’layın

Mesajlaşmanın yanı sıra müzik,fotoğraf,video dosyalarını ve hatta belgeleri kolayca yeni TicToc ile paylaşın

Akıllı Dosya Yönetimi

 • Tictoc’u kullanarak fotoğraf, video, müzik dosyalarını kolayca paylaşın.
 • TictocBox sizin yerinize mesajlaşmalarınızda kullandığınız resimleri, videoları ve diğer dosyaları kaydederek bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan bunlara ulaşmanızı sağlar.
 • Dosyalar zahmetsizce akıllı telefondan ya da bilgisayardan erişilebilir ve sohbet ederken paylaşılabilir.

Kulüpler

 • Kulüpleri kullanarak grup sohbetlerinin bir adım önüne geçin ve aile, arkadaş, meslektaş, hobi ve diğer konulara göre mobil topluluklar oluşturun.
 • Planlar yaparak veya hayatı paylaşarak anılarınızı Tictoc’layın!
 • Arkadaşlarınızın resimlerini ve gönderilerini beğenin, yorumlayın ve Tictoc’layın!

Gelişmiş Video Özelliği

Diğer uygulamalardan farklı olan bu video özelliğinde, bir saatlik filmi göndermeyi örnek verecek olursak , aktarım süresi uzundur , zahmetli bir iştir.Ama bu uygulamada göndermeye bastığınız an kişi sorunsuz olarak filmi izlemeye başlayabilmektedir.

Her Yerde Erişim Olanağı

Mobil, tablet ve bilgisayar’da erişim olanağı sağlar.Konuşmayı mobilde bırakıp,bilgisayara geçtiğinizde aynı yerden devam etme özelliğine sahiptir.Aynı zamanda mobile gelen bir video dosyasını yine bilgisayarda izleyebilme olağanına sahipsiniz.

Diğer Özellikler

 • Diğer uygulamalardan ayıran en büyük özelliği de her türlü veri transferini sağlaması. Örneğin diğer uygulamalarda video ve fotoğraf gönderebilirken bu uygulama fotoğraflar, çıkartmalar, videolar, gif,powerpoint dosyası, dokümanlar vb gönderimini yapmaktadır.
 • Ücretsiz Yurtiçi ve Uluslararası sesli aramalar.
 • 3G, 4G ve wi-fi erişimi.
 • Kristal netliğinde bağlantı kalitesiyle tüm dünyadaki arkadaşlarınızla sesli arama yapma.
 • Profil fotoğraf albümü altında depolanan profil fotoğraflarını kullanarak TicToc’un keyfini çıkarın.
 • Arkadaş listenizi gizle,ekle,bul ve sil komutlarını kullanarak kolayca yönetin.

Dipnot : Türkiye pazarına yeni girdi ama sahip olduğu özelliklerle ve reklam destekleriyle öne çıkacağını düşünüyorum. Whatsapp sunucularının da sürekli çökmesi bu uygulamayı daha da kullanılır hale getirecektir. kullanın deneyin derim.

İndirme linkleri;

iOS Kullanıcıları

Android Kullanıcıları

PC’den kullanmak için Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Ubuntu Edge Hakkında Her Şey! başlıklı makalemizde Ubuntu Edge, Ubuntu Edge Hakkında Her Şey ve Ubuntu Edge Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

About This Author

Uzun yıllardır yazılım ile uğraşıyorum. PHP ile başladığım yazılım hayatıma şu an PHP'nin yanında Swift ve Python ile devam ediyorum. Bu güne kadar bir çok proje geliştirdim ve yeni projeler geliştirmeye de devam ediyorum. Bu sitede yazılımseverlere faydalı bilgiler vermeye, yazılım geliştirmeye, öğrendiklerimi paylaşmaya, yeni başlayanlara yol göstermeye ve onlara yardımcı olmaya çalışıyorum.

Post A Reply

%d blogcu bunu beğendi: