PHP Config Dosyasını Şifreleme

Config.php sayfası ve PHP sayfalarını şifreleyerek FTP ve MySQL bilgilerini hackerlardan saklamayı sağlayabiliriz. Bir hacker hostunuza sızdığınızda config.php sayfasından MySQL bağlanma şifrenizi ve kullanıcı adınızı alabilir. FTP ve MySQL genelde aynı şifre olduğundan rahatlıkla hesabınızı çalabilir ve hackleyebilir. Bunun için sayfa şifreleyiciler vardır. Şimdi config.php sayfanızı şifreleyerek şifrenizi nasıl koruyacağınızı resimli olarak anlatacağım. Öncelikle sayfalarımızı şifreliyecek olan siteye girelim.

http://www.rightscripts.com/phpencode/index.php

Boş bir input alanı gelecek. Buraya şifreliyeceğimiz config sayfamızın içini veya şifrelenecek olan sayfa kodlarımızı yazıyoruz. Ve Encode’ye tıklıyoruz. Encode’ye tıkladıktan sonra sayfa şifrelenip karşımıza geliyor. Bu kodlarımızı kopyalayıp PHP sayfamızın içine yapıştırıyoruz. Böylece içeriği gizli kodlarınız çalınamayan PHP sayfanız oluyor.

Bir önceki yazımız olan PHP Data Objects (PDO) Kullanımı başlıklı makalemizde PDO Kullanımı, PHP Data Objects (PDO) ve PHP Data Objects (PDO) Kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

About This Author

Post A Reply

%d blogcu bunu beğendi: