SEO Makale Serisi 3 – SEO Copywriting Nedir?

SEO Copywriting, sitenin ziyaretçileri tarafından kolay okunabilen ve kolayca anlaşabilen, ayrıca arama motorlarını da hedef alan yani ziyaretçinin arama yaparken kullanacağı kelimleri de içeren yazılar yazmaktır. SEO Copywriting ‘in amacı, ziyaretçinin aradığı terimleri yazı içerisinde kullanarak arama motorunu, bu bilginin sitede olduğuna arama motorunu ikna etmektir.

Bunun yanı sıra görüntülenebilir metin olarak hedeflenen kelimeler için sayfaya özel meta başlığı, açıklaması ve anahtar kelimeleri de kullanılabilir.

<meta name="description" content="Sayfanın açıklaması buraya girilir." /><meta name="author" content="Sayfanın yazar bilgileri buraya girilir." /><meta name="keywords" content="Sayfanın anahtar kelimeleri buraya girilir." />

Yukarıda verilen description, author, keywords meta etiketlerini her sayfaya kendine özel olarak kullanabilirsiniz. Bu işlemi wordpress gibi hazır sistemlerde küçük eklentilerle halledebilirsiniz. Eğer web sitenizi kendiniz geliştirmişseniz yazılarınızı yazarken bu meta etiketleri için de özel alanlar ekleyebilirsiniz.

Şimdi sayfaya özel meta etiketlerine örnek verelim.
<meta name="description" content="Bu yazımızda SEO Copywriting işleminin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını örnek vererek anlattık." /><meta name="author" content="Abdussamed ASLAN, aaslan@yazilimsevdasi.com" /><meta name="keywords" content="SEO Copywriting, SEO Copywriting Nedir?, SEO Copywriting Nasıl Yapılır?" />

Bir önceki yazımız olan SEO Makale Serisi 2 - Arama Motorlarının Çalışma Mantığı başlıklı makalemizde Arama Motorları Nasıl Çalışır?, Arama Motorlarının Çalışma Mantığı ve SEO Makale Serisi hakkında bilgiler verilmektedir.

About This Author

Post A Reply

%d blogcu bunu beğendi: