Server’ı Ağ Kullanıcılarına Açma

Bu yazıda kendi bilgisayarımızda kurduğumuz server’ı aynı ağ içinde bulunan bilgisayarların erişimine açmayı anlatacağım. Bunu apache ayarlarını kullanarak yapacağız. Ben wampserver kullanıyorum. Siz kendi ayarlarınızdan yaparsınız. Şimdi resimleri takip edelim.


Şekildeki gibi httpd.conf yazan yere tıklayalım.


Resimde kutuya alınmış yeri bulalım.

3.Satırı tamamen silelim ve 4.satırda 127.0.0.1 yazan yeri silip * koyalım. Yani son şekil şöyle olmalı.

# onlineoffline tag – don’t remove
Order Deny,Allow
Allow from *

Bu işlemleri yaptıktan sonra menüden server’ı yeniden başlatıyoruz.

Server’ı yeniden başlattıktan sonra yeni ayarlarımız aktif hale geldi. Şimdi başlattan çalıştıra “cmd” yazalım. Gelen ekrana “ipconfig” yazalım. Beyaz kutuya aldığım yer ağdaki kişilerin server’a erişimi için yazacakları numaradır. Diğer bilgisayarlar bu numarayı kullanarak server’ınıza erişebilirler.

Resimde görüldüğü gibi işlem tamamdır.

Selametle…

Bir önceki yazımız olan PHP ile Sayfalama ve .htaccess ile SEO başlıklı makalemizde .htaccess ile SEFLink, .htaccess ile SEO ve .htaccess ile SEO Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

About This Author

Uzun yıllardır yazılım ile uğraşıyorum. PHP ile başladığım yazılım hayatıma şu an PHP'nin yanında Swift ve Python ile devam ediyorum. Bu güne kadar bir çok proje geliştirdim ve yeni projeler geliştirmeye de devam ediyorum. Bu sitede yazılımseverlere faydalı bilgiler vermeye, yazılım geliştirmeye, öğrendiklerimi paylaşmaya, yeni başlayanlara yol göstermeye ve onlara yardımcı olmaya çalışıyorum.

2 Comments

You can post comments in this post.


  • Kurumlar için faydalı bir şey bu…

    kierraEt 5 sene ago Reply


  • Many thanks…

    christinEt 5 sene ago Reply


Post A Reply

%d blogcu bunu beğendi: