TweetDeck’in Yeni Özellikleri

Sosyal paylaşım siteleri listesinin en başında yer alan twitter.com TweetDeck’in Chrome ve Web sürümleri için yeni özellikler güncellendi. TweetDeck twittter tarafından geliştirilen ve kullanıcılar için farklı platrorum alanlarda pratikli sağlayan bir uygulama. Yapılan değişiklikleri gayet güzel örneğin belirleyeceğiniz zamanda otomatik tweet atma url kısaltılması gibi vs vs şimdi bu yeni özelliklere dilimin döndüğünce kısaca anlatmaya çalışacağım


Yeni Tweet Koyu ve açık tema panelleri:

Yeni tweet penceresi sunmakla birlikte kullanıcılar 2 farklı tema seçeneği sunmakta. Öte yandan Yeni Tweet paneli sol tarafadaki kenar çubuğuna yerleştirilmiş ve her zaman açık tutmak için bir seçenek sunmakta. Bu yeni panel Yeni Tweet düğmesinden veya bir Tweet yanıtlayarak açılabilir Panel açıkken hala kaydırma veya klavye kısayollarını kullanarak TweetDeck geri kalanı erişebilirsiniz.

Eğer TweetDeck kurulmuş birden fazla hesabınız varsa yine sadece panelin üst kısmında avatarları satır tıklayarak hangi hesapınıza tweet atmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Seçilen hesapları yeşil bir onay işareti gösterir ve seçilmemiş hesapları kararır.Avatarlar hesaplarını tanımlamak için kolaylaştırmak için büyüktür. Buna ek olarak, bir avatar TweetDeck üzerine fare işaretçisi ile ilgili kullanıcı adı ile bir araç ipucu görüntüler.

Yeni Tweet kutusunun altındaki düğmeleri birkaç tanıdık fonksiyon sağlamakta

1: Görüntü ekle düğmesi pic.twitter.com için yükleyerek Tweet bir görüntü eklemek için kullanabilme fırsatı vermektedir.
2:Yerine Tweet DM yazmak için sadece direkt mesaj gönder düğmesi sunmakta.

Bir çoğunuz tek bir Tweet ile birden fazla kullanıcıya cevap istiyorum isteyebilirsiniz. Şimdiye kadar bu hantal bir süreç oldu: bir kişiden bahsetmek gerektiğinde tüm @ adları kopyalamak zorunda kaldık Artık bu işlemi tek seferde de yapabiliyoruz

Görüntü Ön İzleme:

Tweet bir resim eklediğinizde size Yeni Tweet panelinde bir ön izmele seçeneği sunmakta ön izlemeyi kaldırmak için x simgesine tıklayabilirsiniz..

Bağlantı Kısaltma:


TweetDeck 44 karaktere kadar uzanabilen alan adlarını 22 karaktere kadar düşürebilme seçeneği sunuyor buda ek olarak daha fazla karakter girmemize yardımcı olur

Kullanıcı adı ve hashtag:

Eğer @ den sonra yazacağınız kullanıcı adında artık en son iletişim halinde olduğunuz kullanıcı adı listenin en başına gelecekti. Bu özellik aynı zamanda hashtags için kullanılabilir – bir hashtag TweetDeck yazmaya başlayın olarak uyan hashtags listenin en başında olacaktır.

Bu değişiklikler şuan için sadece Chrome sürümleri ile çalışacak ve tüm kullanıcılara yavaş yavaş sunulmaya başlanacak.

 

Bir önceki yazımız olan Turkcell'in Ürettiği İlk Yerli Akıllı Telefon Tanıtıldı başlıklı makalemizde İlk Yerli Telefon Turkcell T40, İlk Yerli Telefonun Teknik Özellikleri ve Türk Yapımı T40 hakkında bilgiler verilmektedir.

About This Author

Post A Reply

%d blogcu bunu beğendi: