White Hat SEO ve Black Hat SEO

”White Seo” ve “Black Seo” olarak bilinen iki çeşidi vardır. İnternet siteniz varsa bu terimlerin her ikisini de duymuş olmasınız. Peki ne anlama geliyor bu terimler ve sitenize nasıl bir Seo çalışması yapıyorsun? Sitenize faydaları nelerdir?

White Hat SEO Nedir?

Beyaz Seo genellikle etik Seo olarak anılır. Beyaz Seo’da kullanılan teknikleri ve stratejilerin bazıları geri bağlantı, bağlantı kurma, göreceli içerikli yazı, anahtar kelimeler ve anahtar kelime analizinden oluşmaktadır. Beyaz Seo organik sıralamaya odaklanır ve insanların hoşuna giden bir yapısı vardır.

Beyaz Seo’nun Artıları ve Eksileri
– Artıları: Beyaz Seo kalite ve daha fazla optimize edilmiştir. Bu yüzden insanların ilgisini çeker ve sitelere olumlu yanıt verir. Bunun sonucu olarakta Arama motorları da sitenizi ziyaret ederek sitenizde bulunan özgün yazıları almaları sonucu sıralamalarınızı yükseltir. Beyaz Seo = Uzun vadeli olumlu sonuçlar verir.

– Eksileri: Beyaz Seo, Siyah Seo’nun aksine olumlu sonuçlarını görmek için biraz beklemeniz gerekecektir. Eğer Seo hizmetleri dışarıda profesyonel bir ekipten alıyorsanız maliyetleri Siyah Seo’ya göre daha masraflı olacaktır.

Black Hat SEO Nedir?

Siyah Seo genelde etik olmayan Seo olarak adlandırılır. Siyah Seoda kullanılan tekniklerden bazıları giriş sayfaları, anahtar kelime doldurma ve görünmez metin oluşturmadır. Siyah Seo’nun amacı arama motorlarını kandırıp en hızlı şekilde site trafiğine dayanmaktadır Siyah seoyu sonuçlarına katlanmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Siyah Seo’nun Artıları ve Eksileri
– Artıları: Siyah Seo da arama motorlarında hızlı endex alırsınız ve bunun sonucunda sitenizin ziyaretci trafiği daha hızlı artar. Siayh Seo hizmetini bir firmadan alıyorsanız doğal olarak Beyaz Seo ya oranla daha az ödeme yaparsınız.

– Eksileri: Google siyah Seo kullandığınızı anladığı taktirde bunun kaçarı yoktur siteniz anında banlanır bunun neticesinde doğal olarak önemli ölçüde ziyaretci kaybedersiniz.
Sonuç olarak benim size tavsiyem Beyaz Seo’dur. Biraz zaman ve paranız gider ama kaliteli ve özgün yazılar yazdığınız müddetce ziyaretcileriniz sitenizin müdavimleri olacağından emin olabilirsiniz. Siyah Seo da daha hızlı geri dönüşler alabileceğinizi düşünebilirsiniz fakat uzun vade de sitenize zararı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan SEO Makale Serisi 3 - SEO Copywriting Nedir? başlıklı makalemizde SEO Copywriting, SEO Copywriting Nasıl Yapılır? ve SEO Copywriting Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

About This Author

Post A Reply

%d blogcu bunu beğendi: