WordPress Beyaz Ekran Hatası Çözümü

WordPress dünyaca ünlü web siteleri tarafından kullanılan çok gelişmiş bir blog sistemi olsa da bazen ufak tefek hataları insanı çileden çıkartabiliyor. Bunlardan bir tanesi de WordPress admin paneline girerken karşılaşılan beyaz ekran hatasıdır. WordPress admin paneli beyaz ekran hatasının bir kaç sebebi olabilmektedir. Bunlardan en sık karşılaşılanı yüklenen eklentilerden kaynaklanmaktadır. İlk çözüm yolu olarak wp-contents içerisindeki plugins klasörünün ismini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda eklentiler otomatik olarak pasif kalacak. Sorun eğer eklenti kaynaklıysa wordpress admin paneliniz açılacak. Daha sonra eklentileri tek tek pasif aktif hale getirerek hangi eklentinin sıkıntı çıkardığını bulabilirsiniz.

Kesin çözüm yolu olarak ise wordpress veritabanınızın yedeğini PHPMyAdmin’den aldıktan sonra sitenizin sadece wp-admin dosyalarını en eski yedeğiyle değiştirmeniz söylenebilir. Eğer elinizde yakın tarihte alınmış bir yedek varsa sadece wp-admin klasörünü yedekten yükleyerek wordpress beyaz ekran hatasını çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan cURL ile Birden Fazla Siteye Bağlanma başlıklı makalemizde Çoklu cURL, cURL ile Birden Fazla Siteden Veri Çekme ve cURL ile Birden Fazla Siteye Bağlanma hakkında bilgiler verilmektedir.

About This Author

Post A Reply

%d blogcu bunu beğendi: